Ücretsiz Kargo

Amerika’da ortaya çıkan ve tüm piercing stüdyolarının bağlı olduğu bir kurumdur. Piercing üretimini ve uygulamasını standardize eden bu kurum, piercing işleminin beraberinde gerçekleşebilecek olası komplikasyonları minimize edecek üretim ve çalışma şartları belirler.  Association of Professional Piercers onayı bulunmayan piercingler ile Amerika’da yer alan piercing stüdyolarında delim yapılamaz. Piercing dünyasında ‘’geçerli belge’’ anlamına gelen bu belgeye sahip olan tek Türk mücevher markası ise Kısmet by Milka’dır. Ürünlerimiz Association of Professional Piercers’ın patentli onayı ile üretiliyor ve güvenle delim işlemi sağlanıyor.

Tüm Kısmet by Milka mağazalarında yer alan profesyonel piercing stüdyoları ile hizmet veriyoruz. Mağazalarımızı arayarak randevu almak için buraya tıklayabilirsiniz. Online piercing randevusu almak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Piercing uzmanlarımız Association of Professional Piercers organizasyonunun önerdiği 3 aylık eğitime tabii tutuluyor. Bu eğitimi tamamlayan uzmanlar mağazalarımızda piercing uzmanı olarak çalışmaya başlıyor.

Kısmet by Milka’dan satın almış olduğunuz küpeyle ilk delim ücretimiz 400 TL'dir. Küpeyi aldıktan hemen sonra delim yapmak istemezseniz, ilerleyen zamanlarda da delim işlemi için mağazalarımıza uğrayabilirsiniz. Hediye işlemlerde, ürün ve faturasıyla gelen müşterilerimize de aynı şekilde 400 TL delim ücreti uygulanır. Daha önceden delim yapılan Kısmet by Milka küpesiyle tekrar delim yaptırmak isteyen müşterilerimize ise delim ücretimiz 800 TL'dir.

Anlık bir işlem olduğu için uyuşturma işlemi yapmıyoruz. Bunun yanı sıra, delim işlemi esnasında kullanılan lokal anestezi maddeleri kulağın iyileşme sürecini oldukça yavaşlatır. Bu yüzden piercing uzmanlarımız kullanmayı tercih etmiyor.

Kendi tasarımımız olan piercingler ile yalnızca kulak delimi işlemi gerçekleştirmekteyiz. Piercing uzmanlarımız stilinizin yanı sıra kulak anatominize en uygun kombini yaratmanıza yardımcı olacaktır. Piercing işleminin en önemli detaylarından biri kulağınıza uygun bir tasarım seçmektir.

Yalnızca kendi özel mekanizmalı tasarımlarımızla delim yapmaktayız.

Piercing uzmanlarımız kulak sağlığınızı göz önünde bulundurarak birden fazla delim yapabilmektedir. Konforunuzdan ödün vermemek için iki kulağınıza aynı anda piercing yaptırmamanızı öneriyoruz fakat tek bir kulağa birden fazla delim rahatlıkla yapılabilir. 

İğneyle delim en sağlıklı ve ağrısız metoddur. İğneyle delinen kulaklarda enfeksiyon riski en aza iner. Tabanca kulağı delerken kıkırdağı parçalar. Bu da iyileşme sürecini uzatırken kulağınızda deformasyona da sebep olur. İğneyle dilediğiniz noktaya delim yapılabilir. Piercing uzmanlarımız tercih ettiğiniz bölgeyi önceden işaretleyerek iğne ile kusursuz delim gerçekleştirebilmektedir.

18 yaşından küçükler aileleriyle birlikte mağazalarımıza gelerek piercing hizmetinden yararlanabilir. Piercing işlemi yalnızca kıkırdağı kapsayan bir işlem değildir. İğneyle gerçekleştirilen bu işlem kulak memesine de uygulanabilir ve yaygın olan tabancayla delim metodundan çok daha sağlıklı bir metoddur. İlk deliğini deldirecek çocuklar aileleriyle birlikte rahatlıkla Kısmet by Milka mağazalarına gelebilir ve bu hizmetten yararlanabilir.

Tercih ettiğiniz piercing/küpe sterilizatörde yaklaşık 5 dakika kadar UV ışınları altında sterilize ediliyor. Delim işlemi için kullanılacak malzemeler dezenfekte ediliyor ve tek kullanımlık, paketli anjiokat iğneler kullanılıyor. 

Kulağın kendisi de sterilize edilerek temiz bir alan elde ediliyor. Delim yapıldıktan sonra, küpe takılmadan önce kulak tekrar temizleniyor ve sonrasında sterilizatördeki piercing/ küpe, delinen bölgeye takılıyor.

İşlem sonrası olası bir sürtünme, çarpma, takılma ihtimali düşünülerek müşterilerimize kullanım talimatlarını anlatan bakım kullanım kılavuzumuzdan verip ayrıca bölgeyi temiz tutmayı sağlayacak, iyileşme sürecini hızlandıracak bakım ürünlerini öneriyoruz.

İyileşme süreci kişiye özeldir. Delim işlemi gerçekleştikten sonra kulağınıza dokunmamak, steril tutmak ve üzerine yatmamak önemlidir. Aksi takdirde enfeksiyon riski doğabilir, bu da iyileşme sürecini yavaşlatır. Anjiokat iğne ile delinen kulakların iyileşme süresi tabancaya oranla çok daha hızlıdır. Delim işlemi sonrasında size teslim ettiğimiz “Piercing Sonrası Bakım” kartında yer alan önerileri dikkate almanızı tavsiye ederiz. Doğru bakım iyileşme sürecini oldukça kısaltacaktır.

Bu tamamen kişiye özeldir. İşlem 1 dk’nın altında bir sürede tamamlanır. Anlık bir yanma hissi yaratır. Ardından bu his yaklaşık 5-10 dakika içinde geçer.

Piercing uygulanan bölge tam iyileşme sağlayana kadar günde birkaç defa temizlenmelidir. Ancak günde 4 kereden fazla olacak şekilde veya önerilen ürünler dışında temizleme ürünleri kullanarak temizlemek cildinizi tahriş ederek iyileşme sürecini yavaşlatabilir. Yeni piercinginizi tuzlu su spreyi/serum fizyolojik ile sterilize etmenizi önermekteyiz. Delim yapılan alana spreyi sıkarak yaklaşık 1 dakika beklemenizi, ardından tekrar sprey sıkmanızı öneririz. Temizlik sırasında delik etrafında oluşabilecek doku yavaşça temizlenmeli ve bölge durulanmalıdır. Kabuklanan doku kesinlikle koparılmamalıdır. Elde biriken bakteriler yeni işlem yapılmış alanda reaksiyon gösterebileceği için piercing uygulanan bölgeye temas edilmemelidir. Vücut jeli, şampuan gibi ürünler ile temizlik yapılmamalıdır.

Piercing yaptırdığınız ilk gün duşa girmemenizi öneriz. Delim işleminin gerçekleştirildiği ilk gün suyla temas etmemesi gerekmektedir. İşlem yapıldıktan bir gün sonra duşa rahatlıkla girebilirsiniz.

Kulağınıza yeni bir piercing takıldığında mutlaka olması gereken ölçüden daha uzun bir bar (8 mm) kullanılır. Bu, kulağınızın rahat etmesi için yapılır. Delim yapılan bölge şişeceği için uzun bar kullanımı kulağa alan tanımaktadır. Bu sayede kulak sıkışmadan hızlıca iyileşir. Delim işlemi gerçekleştikten yaklaşık 1 ay sonra, kontrol randevunuza gelerek arkalığınızı 4, 5 veya 6 mm’lik bir bar ile rahatlıkla değiştirebilirsiniz.

Delim yapılacak bölgede herhangi bir yara, tahriş veya güneş yanığı var ise cildin iyileşmesi beklenmelidir.
Cilt tedavi olduktan sonra piercing işlemi rahatlıkla gerçekleştirilebilir.

Sağlığınız için piercing işlemi öncesinde alkol tüketmemenizi önermekteyiz. Kanı sulandırma özelliği ile bilinen alkol, olağandışı bir kızarıklığa ve şişliğe yol açabileceğinden dolayı alkollü olduğunu tespit ettiğimiz kişilere piercing işlemi yapmamaktayız.

Delim işleminin üzerinden 6 hafta geçtikten sonra ücretsiz kontrol randevunuza gelmenizi önermekteyiz.

Piercinginizin iyileşme sürecini takip etmemiz ve bar uzunluğunu değiştirmemiz açısından kontrol randevuları
önem taşımaktadır.

Piercing uygulanan bölge tam iyileşme sağlayana (delim gerçekleştirilen bölgeye göre iyileşme süresi
değişiklik göstermektedir) kadar günde birkaç defa temizlenmelidir. Yeni piercinginizi tuzlu su spreyi veya tuzlu suyla ıslatılmış steril gazlı bez ile 5 dakikalık nazik bir kompres yaparak, sabah ve akşam temizlemenizi
önermekteyiz.

Temizlik işleminin günde 2 defadan fazla yapılmasını ise önermemekteyiz. Bölgede oluşabilecek fazla nem bakteri üremesine yol açabilir, bundan dolayı temizlenen bölgeyi steril gazlı bez veya soğuk fön ile kurutmanızı önermekteyiz.

Daha fazla bakım bilgisine buradan ulaşabilirsiniz.

Piercing işlemi yapıldıktan sonra spora gitmeniz herhangi bir probleme yol açmaz fakat piercing uzmanımızın önerdiği bakım prosedürünü dikkate almanızı önermekteyiz.

Delim işleminin üzerinden 6-8 hafta geçtikten sonra deniz veya havuza girmenin bir sakıncası yoktur fakat göl
ya da nehir gibi su kütlelerine iyileşme süreci esnasında girilmesini önermemekteyiz. Göllerde veya nehirlerde var olabilecek bakteriler iyileşme sürecini olumsuz yönde etkileyebilmektedir.

Piercing işlemi sonrasında oluşabilecek herhangi bir enfeksiyon bebeğe bulaşabileceğinden dolayı hamile
veya emziren müşterilere piercing işlemi uygulamamaktayız.

Enfekte olmuş bir piercingi tespit etmek oldukça kolaydır.

• Sarı, irinli bir akıntı

• Şişlik

• Kızarıklık

• Ağrı veya hassasiyet

• Kaşıntı ve yanma gibi semptomlarınız var ise piercinginiz enfekte olmuş olabilir.

Minimal bir enfeksiyon evde rahatlıkla tedavi edilebilir. Enfekte olduğu düşünülen kıkırdak piercingleri
ise tıbbi tedavi gerektirebilir. Bu tip enfeksiyonları tedavi etmek daha zordur ve antibiyotik kullanımı gerektirebilir. İleri seviyede enfeksiyonlar ise hastaneye yatış gerektirebilir.

Minimal bir enfeksiyon ile karşı karşıyaysanız:

• Piercinginize dokunmadan veya temizlemeden önce ellerinizi yıkayın.

• Piercingin etrafını tuzlu su ile günde 3 defa sterilize edin.

• Tuzlu su çözeltisi veya 1/4 çay kaşığı tuz ile 250 ml içme suyunu karıştırarak oluşturduğunuz çözeltiyi kullanabilirsiniz.

• Alkol, hidrojen peroksit veya antibiyotikli merhemler kullanmayın. Bunlar cildi daha da tahriş edebilir ve iyileşme sürecini yavaşlatabilir.

• Piercinginizi çıkartmayın. Bu deliğin kapanmasına ve enfeksiyonun içeride hapsolmasına sebep olabilir.

• Kulak memenizin her iki yanını temizleyin. Bölgeyi kağıt havlu ile kurulayın. (Farklı malzemeler geride lifler
bırakabilir.)

Enfeksiyon geçtikten sonra, piercing tamamen iyileşene kadar bu temizleme rejimine günde iki kez devam
edin.

Unutmayın, kulak memesinin iyileşmesi altı ila sekiz hafta sürebilir. Bu süre zarfında rutin bakım önemlidir.

Genellikle minimal bir enfeksiyon evde başarıyla tedavi edilebilir. Ancak aşağıdaki belirtilerden herhangi biri meydana gelirse, tıbbi yardım almanız önerilir:

• Piercing hareket etmiyorsa,

• Piercing kulağınızın içerisine hapsolduysa ,

• Enfeksiyon iki gün içerisinde evde tedavi ile düzelmezse,

• Ateşiniz varsa,

• Enfeksiyon, kızarıklık veya enflamasyon delim gerçekleştirilen bölgenin dışına yayıldıysa doktorunuza
görünmenizi önermekteyiz.

Herkesin iyileşme hızı farklıdır ve iyileşme süreleri piercingin konumuna göre değişiklik gösterir. Delinecek bölgenin iyileşme süresi hakkında piercing uzmanımızla konuşmanızı veya delme kılavuzumuzdaki iyileşme süresi çizelgesine bakmanızı önermekteyiz.

Çoğu kişi için kulak memesi piercingleri bir yıl veya daha uzun süre sonra piercing takılmadan boş bırakılabilecek duruma gelebilirken kıkırdak piercinglerinde bu süre çok daha uzun sürebilir. Bir piercing deliğinin ne kadar bir süre açık kalabileceği konusunda kesin kurallar yoktur, bu nedenle dikkatli olmanızı ve sorularınız varsa piercing uzmanlarımızdan veya stilistlerimizden birine ulaşmanızı önermekteyiz.

Evet, yapabilirsiniz. Eğer piercinginiz yeniyse yüzmediğiniz ve piercing sonrası bakımı doğru bir şekilde yerine getirdiğiniz takdirde herhangi bir sorun yaşamayacaksınızdır.

Koleksiyonlarda Ara