Ücretsiz Kargo

Kısmet By Milka

Kısmet by Milka, 2009 yılında Milka Karaağaçlı İnce tarafından kurulan bir tasarım mücevher markasıdır. Sahip olduğu tasarım anlayışı ile mücevherden öte, kişiye özel deneyimler sunan Kısmet by Milka "ear styling" ve "layering" gibi kavramları ön plana çıkararak yarattığı koleksiyonlarla 10 seneyi aşkın süredir mücevher endüstrisine yön veriyor.

“Kısmet by Milka’da her koleksiyon, yaratıcılığın olanaklarını keşfetmek için yeni bir heyecan.”

Milka Karaağaçlı

Kısmet By Milka’nın kendi yarattığı imza altın tonu Roslow Gold, Türk mücevher kültürünü çıktığı ilk günden itibaren değişime doğru iterken, pırlantalar, değerli taşlar ve rengarenk doğal taşlarla hayat bulan çarpıcı bir dünyayı sizlerle buluşturuyor.

Meghan Markle, Bella Hadid, Cameron Diaz ve Madonna gibi dünyaca ünlü isimler tarafından beğeni toplayan Kısmet by Milka, doğduğu şehir İstanbul'un sınırlarını aşarak global bir platformda yıllardır büyük başarılara imza atmaya devam ediyor. 18 ülkede 8'i mono-brand olmak üzere 100'den fazla satış noktasında yer alan Kısmet by Milka, Amerika, Kanada, İngiltere, Japonya, Lübnan, Dubai ve Kuveyt'te; Neiman Marcus, Saks Fifth Avenue, Liberty, Nordstrom, Beymen ve Harvey Nichols'da özel koleksiyonlarıyla her yaştan herkesin ilgisini çekiyor.

"2009 yılında, daha tasarım kariyerime yeni başladığım dönemde tüm dünya bir transformasyondan geçiyordu. Yalnızca dünya değil, ben de o yıllarda kendimi bir değişimden geçerken buldum. Pazarlama alanındaki uzun kariyerimi geride bırakıp farklı bir rotaya doğru ilerlemeye karar verdim. Beni eskisi gibi tatmin etmeyen bir yolda olduğumu fark ettikten sonra kendime döndüm ve daha bireysel bir yolda olmam gerektiğini gördüm. Markam Kısmet'i hayata getirirken gerçek anlamda bağ̆ kurduğum parçalar tasarlama arzusuyla yola çıktım. Mücevherin insanı gerçekten özel hissettirme gücü olduğuna inanıyorum. Bu sektöre adım attığımda hedeflerimi hep yüksek koydum, büyük hayaller kurdum... Farklı olmak, farklı şeyler tasarlamak beni çok motive etti. Önce kendi ülkemin alışık olduğu tasarım estetiğini değiştirmeyi hedefledim. Sonrasında ise dünyaya açılmak her zaman en büyük hayalim oldu. Şimdi geriye dönüp baktığımda gerçekten her şeyin olması gerektiği gibi olduğunu görüyorum."

Milka Karaağaçlı

Her zaman kendi sınırlarını zorlayan Kısmet By Milka, İstanbul’daki mağazalarında piercing stüdyoları ile sektörün öncüsü olurken müşterilerine interaktif bir alışveriş deneyimi de sunuyor. 

Koleksiyonlarda Ara